Monthly Archives: Březen 2011

Svět za lesklou obálkou 15.

Všechny osoby, události a reálie jsou smyšlené a podobnost se skutečností je čistě náhodná.

Marek byl zvyklý vstávat brzo. Ono to na koleji ani jinak nejde. Okolo šesté totiž začne hemžení šprtů z Moravy, kteří se začnou hromadně přesouvat do sprch, ze sprch, na snídani do menzi a pak rychle na tramvaj, aby stihli první dobrovolné hodiny a udělali z nich maximum poznámek. Markův spolubydlící se sice teprve před hodinou vrátil z baru, ale stejně ho ten hukot probudí.

„Jediný štěstí je, že všichni okolo osmý vypadnou a já zase můžu spát,“ říká, když sleduje Marka, jak se chystá do práce. „A když jsme v tom vypadávání, tak by sis třeba mohl najít byt, když bereš takhle velký peníze. Abych si sem mohl třeba vzít nějakou holku.“ Marek si nepamatuje, že by Spolubydlící měl jakoukoli holku, natož, aby se mu podařilo ji vylákat na pokoj, ale nápad s bytem mu nepřijde blbej. Už o tom chvilku přemýšlí. Nic ale neodpoví, protože je mu jasné, že hladina alkoholu stejně Spolubydlícímu ještě pořád blokuje paměť.

Vyrazí do práce. Ví, že tam bude sám. Vždycky je tam po ránu skoro sám, jen pár lidí z účetního oddělení, ale ty se s redaktory baví jen na firemních večírcích, kdy se pod vlivem alkoholu snaží předstírat, že jsou mnohem víc, než jen kalkulačky s nohama. Zbytek firmy se začne objevovat těsně před desátou, aby mohly v půl jedenácté začít hrát vystresované a zaměstnané. V tu chvíli totiž před budovou zastaví červené auto Majitele. A než vyjde dvě patra ke kancelářím, je to ve všech místnostech jako v úle. Continue reading