O ženách 2. ZUZANA pospíchá z práce,

By | 22. 4. 2009

protože nechce propásnout ten pořad. Pochlubila se všem kolegyním, že její miláček bude dneska v televizi, řekla o tom i šéfredaktorce, se kterou se nemají zrovna v lásce. Už teď jí Jakuba všechny holky v redakci závidí… A co teprve, až uvidí, jak mu to sluší v televizi! Doběhne domů asi minutu před začátkem. Blikne ovládáním a vyčerpaně se sesune na pohovku. Jakub tady v poledne nechal roztahané svoje košile, asi zkoušel, kterou by si měl do televize vzít. Za ty roky společného života si už po něm zvykla uklízet bez výčitek.
Skončil reklamní blok. Hrábne si pro polštář a obejme ho. Už to začíná. Moderátorka chvilku blekotá, ale Zuzana je žhavá jen na Jakuba. Až přijde, určitě se jí bude ptát, jak vypadal. Nesmí promeškat ani slovo z toho, co řekne. Byl tak mile nervózní, když si to včera mumlal před zrcadlem.
Už ho ohlásili a jde na scénu. Zuzana přidá volume. Jejda, mohla jsem to nahrávat, aby se Jakub viděl, bleskne jí hlavou, ale pozdě, moderátorka mu právě pokládá první otázku. Ale Jakub ji snad ani neposlouchá, mluví sám.
Nevěří svým uším. Musel se snad zbláznit.
Když místo Jakuba naskočí na obrazovce nějaký videoklip, tečou už Zuzaně po tvářích slzy jako hrachy. „Co mi to udělal?“
Něco zazvoní. Lekne se té melodie, nastavila si ji teprve dneska,
a ještě si na ni nezvykla. Vyloví mobil a koukne na displej. Matka. Vyděsí se, že se něco stalo, protože s ní přece mluvila dopoledne.
„Něco s tátou?“
„Ne, neboj se, ten je v pořádku. Spíš jsme se báli, co je s tebou. Viděli jsme toho Jakuba…“ nasadí starostlivý tón matka.
Tak to bohužel nebyl sen. Zuzana je na dně, ale nechce se jí po iksté poslouchat matčiny nářky, že Jakub pro ni není dobrá partie, že je to libovej frajírek a ona že má na lepšího. Nechce po iksté slyšet o dokonalém Viktorovi, kterého neměla opouštět, ale naopak ho dovléct na radnici.
„Ale mami, vždyť je to domluvená role, on za to dostane pořádně zaplaceno,“ zalže.
„Kolik by mu chtěli platit za takovou kravinu?“ pochybuje matka.
„A máš nějaký divný hlas. Tys brečela, holčičko moje?“
„Nebrečela! Je to Nova, mami, tam se platí za větší kraviny.
Třeba za Esmeraldu,“ zaútočí Zuzana na matčino slabé místo. Její matka dokáže u telenovel prosedět celé odpoledne, a proto tolik milovala Viktora, který vypadal jako peruánský magnát. Stejně pohledný, stejně bohatý a stejně jednoduchý.
„To neříkej, když nevíš, kolik moudrosti se v těch seriálech skrývá,“ hájí se matka.
„Mami, mám druhý hovor…,“ znovu zalže Zuzana, aby ukončila plodnou debatu.
„Ale zavolej mi ještě dneska. Mám o tebe starost…“
„Nejsem malá holka!“ zařve Zuzana, ale teď už do prázdna, protože matka už telefon položila.
Zuzana je totiž velká, hezká a ctižádostivá. Přesto nikdy pro uspokojení svých ambicí nevyužívala svou krásu. Pohrdá ženami, které si lepší postavení vyjednávají na prostěradle. Sama odešla
z jedné firmy jen proto, že si její šéf myslel, že z pozice zaměstnavatele má právo sahat jí na zadek. Nakonec se to ukázalo jako šťastné rozhodnutí. Při odchodu se ve dveřích srazila s vysokým, opáleným
a bohatým Viktorem a byla to láska na první pohled, která by vy-držela asi celý život, kdyby z ní Viktor nechtěl mít matku svých dětí tak brzo. Chtěl, aby trčela doma, a ona si zatím sehnala skvělou práci
v jednom časopise. Psala o problémech ve vztazích a o pěkných filmech, což každou intelektuálku baví. Chtěla by to jednou dopracovat až k vlastnímu časopisu. Když od Viktora odcházela, dostala od něj na rozloučenou byt a auto. Byla volná, byla nádherná, ale přece jen už malounko uvadala, takže se nechala přemluvit od kolegyně, aby se sebou zašly něco udělat.
Skončily v posilovně, kterou jim jejich zaměstnavatel předplatil.
U steperu potkala svou filmovou lásku. Toma Cruise milovala asi jako každá patnáctka od chvíle, kdy ho poprvé zahlédla za kokpitem
v Top Gunu – a najednou ji jeho věrná kopie pozve na kafe.

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *